понеділок, 5 лютого 2024 р.
Борги можуть зіпсувати життя кожної фізичної особи, але ситуація щодо них може бути дуже різною. Вибір шляху для боржника залежить від суми боргу, а також від конкретних обставин і можливостей боржника. Існує кілька основних шляхів вирішення боргових питань, і важливо обрати той, який найкраще відповідає вашій ситуації.
Шлях №1: Самостійний договір.Якщо сума боргу не дуже велика і боржник має можливість вирішити це без допомоги третіх осіб, найкращим шляхом може бути встановлення договору з кредитором. Можливо, ви зможете домовитися про погашення боргу в розстрочку або отримати знижку на суму боргу. Ви можете:
Пам’ятайте, що всі домовленості потрібно фіксувати письмово. Також пам’ятайте, що у випадку досягнення домовленості з банком про часткове прощення основної суми боргу - Ви повинні будете сплатити податок із цієї суми у розмірі 19,5 %.
Шлях №2: Посередництво.Якщо сума боргу значна, і боржник не в змозі самостійно домовитися з кредитором, можна розглянути залучення посередника або адвоката. Вони можуть допомогти вам вести переговори з кредитором і домовитися про прийнятний план погашення боргу. Це може включати:
Ретельно підійдіть до вибору адвоката чи компанії, що буде Вам допомагати. Не соромтесь задавати питання та перевіряти надану Вам інформацію.
Шлях №3: Банкрутство.У разі, якщо сума боргу надто велика, а боржник не може домовитися з кредиторами, варіантом може бути подання на банкрутство. Процедура банкрутства дозволяє боржнику звільнитися від боргів або встановити розстрочку погашення боргу з усіма кредиторами в одному судовому процесі в рамках закону. Процедура, незважаючи на всі її переваги, є досить складним судовим процесом. Тож дуже рекомендуємо користуватись послугами юристів.
Шлях №4: Реструктуризація боргу.Іншим варіантом може бути реструктуризація боргу, коли кредитори погоджуються на зміну умов погашення боргу, зниження процентної ставки або продовження терміну погашення. Ви можете спробувати домовитися з кредиторами про:
Не забудьте уважно прочитати договір про реструктуризацію та зрозуміти для себе всі можливі наслідки та підводні камені. Знову є таки пам’ятайте про обов'язок сплати податку з прощеної вам суми “тіла” кредиту.
Шлях №5: Добровільний продаж майна.Якщо боржник має майно, може бути варто розглянути можливість продажу частини майна для погашення боргу. Звісно, розставатись із власним майном не хочеться, але інколи це є більш вигідним варіантом ніж постійно переплачувати за відсотки за користування кредитом.
Завжди пам'ятайте, що кожна ситуація унікальна, і не існує універсального рішення для всіх. Важливо вивчити всі можливі варіанти та консультуватися з фахівцями, щоб вибрати шлях, який найкраще відповідає вашим потребам та фінансовій ситуації.
Якщо ваш борг становить понад 100 тис грн, отримайте безкоштовну консультацію щодо можливості реструктуризації чи банкрутства у вашому випадку. Залишайте заявку. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
надіслати заявкуПоділитися в соц. мережах